Newsdetail - Druckversion
Martin-Luther-Bund
Druckversion der Seite: Newsdetail

Aktuelle Meldung17.11.2014 - Kategorie: Estland, Allgemeines Verlagsprogramm

VERLAG: Burchard Lieberg – Jumala seikleja
Mälestusteraamat 100. sünniaastapäevaks

 

Välja antud Tiit Salumäe ja Michael Schümers poolt

 

2014, 102 Seiten, kartoniert, mit zahlreichen Abbildungen, EUR 12,–;

ISBN 978-3-87513-186-4

 

Estnische Fassung des Buches »Burchard Lieberg – Ein Abenteurer Gottes. Eine Spurensuche zum 100. Geburtstag«.» Direkt bei ChrisMedia bestellen.

 

»Burchard Lieberg tegi Eesti heaks nii palju. Tema elulugu tuleks kirja panna.« See lause öeldi Liebergi haual ja innustas koguma mälestusi nii Saksamaal kui Eestis inimestelt, kes Liebergiga erinevates valdkondades kokku puutusid.

 

Nad meenutasid põgenemisi varases lapsepõlves, lapse- ja noorukiiga ja teda kujundanud baltisaksa elu- ning uskumisviisi. Siis järgnesid ümberasumine Warthegausse, töö kirikuõpetajana oludes, kus ametlik kirik oli likvideeritud. Seejärel ­Liebergi andekas ja jõuline töö  Põhja-Hesseni kogudustes.

 

Kui 60-ndate keskel said taas võimalikuks reisid Nõukogude Liitu ja Eestisse, kasutas Lieberg seda võimalust ja hakkas erakordselt innukalt osutama abi sealsetele kristlastele: alguses salaja ja seiklusrikkalt, hiljem – eriti Eestis – õnnistusrikas abi paljudele kogudustele.

 

Kuid see ei ole mõeldud vaid pelgalt mälestuste kogumisena: kuidas õnnestuks viia edasi Liebergi initsiatiivi ja korraldada kirikute suhteid võrdväärsete partneritena tänapäeva tingimustes?

 

» Inhaltsverzeichnis

» Link zur deutschen Fassung dieser Meldung